763/2438
C. G. Kratzenstein Stub (f. København 1783, d. Kalundborg 1816)
Portræt af Prinsesse Juliane af Danmark, søster til Christian d. 8. Sign. Kratzenstein Stub pinx. 1812. Olie på træ. 26×21. Oval.
Malerier, tegninger & grafik, 8. december 2006
Vurdering
Hammerslag