2049/169
Elisabeth Schiøtt (f. København 1856, d. sst. 1938)
En blomstrende have foran et bondehus. Utydelig sign. Olie på lærred. 29×27.
Proveniens: Fra en dansk privatsamling.
Enkelt minimal retouchering. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. november 2020
Vurdering
Hammerslag