2131/17
Rundt bord af eboniseret og forgyldt træ. Empireform, ca. 1920. Plade af rødbroget marmor, denne formentlig Frankrig, 19. årh.s begyndelse. H. 77. Diam. 82.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021
Vurdering
Hammerslag