2248/​2013

Baume & Mercier

Armbåndsur af 18 kt. guld. Ref. 35121. Mekanisk værk med manuelt optræk kal. 1050. Optrækskrone prydet med blå safir. Sort urskive med forgyldte visere. Rem af sort læder med forgyldt C-spænde. Urets diam. 30 mm. 1976.

Originalt certifikat medfølger.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Rem med slitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.

Armbåndsure, 30. november 2022

Vur­dering

5.000–6.000 DKK

Hammerslag

3.200 DKK

3.200 DKK
3.000 DKK