2436/44
Tre næsten identiske armstole af nøddetræ, ryg, sæder og armlæn betrukket med mønstret møbelstof med velour, udskåret med bladværk og cabriole ben. Louis XV stil. 20. årh. (3)
Brugsslitage. Ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. september 2024
Vurdering
Hammerslag