2436/44
Tre næsten identiske armstole af nøddetræ, ryg, sæder og armlæn betrukket med mønstret møbelstof med velour, udskåret med bladværk og cabriole ben. Louis XV stil. 20. årh. (3)
Brugsslitage. Ridser og mærker.
Vurdering