2040/145
Engelsk maler, 19. årh.
Parti fra en europæisk havn. Usigneret. Olie på lærred monteret på masonit. 60×91,5.
Et par retoucheringer. Mindre krakeleringer. Enkelte minimale afskalninger. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 28. september 2020
Vurdering
Hammerslag