2015/82
Christian Blache (f. Aarhus 1838, d. København 1920)
Kystparti med personer på stranden, der betragter de forbipasserende skibe. Sign. Chr. Blache, Snekkersten 90. Olie på lærred. 60,5×95.
Retoucheringer. Enkelte mindre afskalninger øverst.
Ældre malerier, møbler og varia, 6. april 2020
Vurdering
Hammerslag