1846/656
Ingeborg Lundin (f. 1921, d. 1992)
Sjælden, slank gourdformet vase af klart glas. Sign. Ingeborg Lundin. Udført hos Orrefors, Sverige, med etiket herfra. H. 32,5.
Almindelig brugspatina, herunder enkelte overfladeridser.
Moderne kunst og design, 13. november 2018
Vurdering
Hammerslag
19 bud