12043/​27

Anna Deplano (f. Cagliari 1953)

“Girò”. Rullebord med stel af aluminiumslakeret stål, runde plader af hvid laminat. Udført og mærket hos Zanotta, Italien. H. 53. Diam. 49,5.

Dette emne handles i fuldmoms

Almindelig brugspatina, herunder få ridser og mærker. Mangler en skrue under toppen.

Kunst, antikviteter & design, 22. oktober 2020

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.100 DKK

1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK