12043/27
Anna Deplano (f. Cagliari 1953)
“Girò”. Rullebord med stel af aluminiumslakeret stål, runde plader af hvid laminat. Udført og mærket hos Zanotta, Italien. H. 53. Diam. 49,5.
Dette emne handles i fuldmoms
Almindelig brugspatina, herunder få ridser og mærker. Mangler en skrue under toppen.
Kunst, antikviteter & design, 22. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag