1721/​1542

Kinesisk Ding røgelseskar af patineret bronze, dekoreret med indlagt metaltråde med geometrisk design og arkaiske skrifttegn. Mærket Shi Sou. Med stand. Samt lille vase af patineret bronze. 20. årh. H. ca. 11 cm. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Varia, 25. maj 2017

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

750 DKK