2104/​233

To foldevifter, vifteholdere af udskåret gennembrudt elfenben, dekorerede med malede hyrdescener i farver på papir, modsatte side med henholdsvis mand på øde ø og å sceneri. Antagelig Frankrig 19. årh. L. 27 og 28 cm. (2)

rifter i papiret flere steder

Ældre malerier, møbler og varia, 25. januar 2021

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag