2108/996
Dansk møbeldesign
Skænk af palisander, front med fire skydelåger, fire skuffer samt en nedklapplig låge. Indvendig med hylder, barsektion samt tre udtræksbakker. Udført hos ES Møbler, Silkeborg. H. 128. L. 200. D. 50.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 23. februar 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
7 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||