2004/​8

Fransk Regence kommode af nøddetræ med indlægninger af palisander, plade af rødbroget marmor. Sign. P. Roussel for Pierre Roussel (1723–1782). 18. årh. H. 82. B. 131. D. 63.

Brugsslitage. Finérskader. Finérreparationer. Plade med reparationer.

Ældre malerier, møbler og varia, 20. januar 2020

Vur­dering

25.000 DKK

Hammerslag

20.000 DKK

20.000 DKK