1813/61
Harald Pryn (f. Frederiksberg 1891, d. Kongens Lyngby 1968)
Åløb i et snædækket landskab. Sign. Harald Pryn Bagsværd 1932. Olie på lærred. 50×71.
Mindre krakeleringer.
Ældre malerier og møbler, 26. marts 2018
Vurdering
Hammerslag
22 bud