2023/784
Henri Matisse, efter (f. Cateau-Cambrésis 1869, d. Nice 1954)
Siddende kvindefigur. Sign. i trykket H. Matisse 52. Litografisk tryk i farver. Lysmål 56,5×42,5.
Undersøgt i ramme. Papiret er let gulnet.
Moderne kunst og design, 2. juni 2020
Vurdering
Hammerslag
17 bud