1846/665
Sven Palmqvist, m.fl. (f. 1906, d. 1984)
Seks vaser samt en lille skål af klart glas med slebet mønster. Alle sign. Orrefors samt utydeligt. Udført hos Orrefors, Sverige. H. 6,5–30. (7)
Almindelig brugspatina, herunder enkelte overfladeridser.
Moderne kunst og design, 13. november 2018
Vurdering
Hammerslag
21 bud