12014/211
Axel Lind (f. Raadvad 1907, d. Skagen 2011)
Havblik med sejlskibe. Sign. Ax. Lind. Olie på lærred. 70×98. Rammemål 80×109.
Ramme lidt ødelagt et sted på bagsiden.
Kunst, antikviteter & design, 2. april 2020
Vurdering
Hammerslag