2039/​2010

Omega

Herrearmbåndsur med guldkappe. Model Seamaster. Automatisk værk. Lys skive med forgyldte visere og timemarkører. Monteret med senere rem af sort læder. Urets diam. 32 mm. 1960'erne.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre ridser og mærker. Uret virker, men der garanteres ikke for funktionaliteten.

Armbåndsure, 23. september 2020

Vur­dering

3.000 kr.

Hammerslag

3.400 kr.

24 bud

3.400 kr.
3.200 kr.
(Autobud) 3.000 kr.
2.900 kr.
2.800 kr.
(Autobud) 2.700 kr.
2.600 kr.
2.500 kr.
2.400 kr.
(Autobud) 2.300 kr.
2.300 kr.
(Autobud) 2.200 kr.
2.100 kr.
(Autobud) 2.000 kr.
1.950 kr.
1.900 kr.
1.850 kr.
1.800 kr.
1.750 kr.
1.700 kr.
1.650 kr.
1.600 kr.
1.550 kr.
1.500 kr.