2039/2010
Herrearmbåndsur med guldkappe. Model Seamaster. Automatisk værk. Lys skive med forgyldte visere og timemarkører. Monteret med senere rem af sort læder. Urets diam. 32 mm. 1960'erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre ridser og mærker. Uret virker, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 23. september 2020
Vurdering
Hammerslag
24 bud