2008/558
Marco Evaristti (f. Chile 1963, bosat i Danmark)
Komposition. Sign. Evaristti 96. Mixed media på papir. Lysmål 54×72.
Intet at bemærke. Undersøgt i ramme. Monteret i passepartout.
Moderne kunst og design, 18. februar 2020
Vurdering
Hammerslag