2022/71
Stor svensk kommode af gråmalet træ, dekoreret med tandsnit, bladværk og rosetter. Gustaviansk stil, 20. årh. og senere. H. 91. B. 123. D. 58.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. maj 2020
Vurdering
Hammerslag