1905/​1164

Diamantbroche af 18 kt. guld prydet med talrige brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.66 ct. samt et par diamantørestikker af 14 kt. hvidguld hver prydet med brillantslebet diamant, i alt ca. 0.16 ct. Diam. 2,7 cm. (3)

Fremstår med minimale alders- og brugsspor. Mindre gravering på brochens bagside. Ørestikkerne mangler bagstoppere.

Smykker, 30. januar 2019

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.200 DKK
2.100 DKK
2.000 DKK