2049/7024
To fertilitets dukker, udskåret træ. Abron, Fante. Ghana. H. 25 og 26. (2)
Proveniens: Ex. Gammel dansk privatsamling.
Tribal art, 6. december 2020
Vurdering
Hammerslag