12131/72
Einar Johansen (f. København 1893, d. Frederiksberg 1965)
To bordlamper af stentøj, modelleret med mønstre i relief, dekoreret med hhv. blå og brun glasur. Sign. monogram, 1015. H. 28. (2)
Almindelig brugsslitage.
Kunst, antikviteter & design, 5. august 2021
Vurdering
Hammerslag
17 bud