12108/91
Ubekendt kinesisk maler
Fire kompositioner. Sign. HM. Akvarel på papir. Med stempel fra Kuhn & Komor, Shanghai. Lysmål 12×10. Rammemål 20×17. (4)
Rammer fremstår med små afslag.
Kunst, antikviteter & design, 25. februar 2021
Vurdering
Hammerslag