12108/​91

Ubekendt kinesisk maler

Fire kompositioner. Sign. HM. Akvarel på papir. Med stempel fra Kuhn & Komor, Shanghai. Lysmål 12×10. Rammemål 20×17. (4)

Rammer fremstår med små afslag.

Kunst, antikviteter & design, 25. februar 2021

Vur­dering

800 DKK

Hammerslag

400 DKK

400 DKK