2416/188
C. F. Ahl (f. 1864, d. 1916)
Parti fra Hamburg Havn med livlig trafik. Sign. C. F. Ahl, Hamburg 1912. Olie på lærred. 63×84.
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer. Afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 15. april 2024
Vurdering
Hammerslag