2040/​165

Hans Dall (f. Svendborg 1862, d. Amalfi 1920)

Parti fra en sydeuropæisk kystby. Sign. Hans Dall 1911. Olie på lærred. 35×49.

Enkelte nålehuller langs kant. Enkelte mindre retoucheringer.

Ældre malerier, møbler og varia, 28. september 2020

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.100 DKK

1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK