2040/165
Hans Dall (f. Svendborg 1862, d. Amalfi 1920)
Parti fra en sydeuropæisk kystby. Sign. Hans Dall 1911. Olie på lærred. 35×49.
Enkelte nålehuller langs kant. Enkelte mindre retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 28. september 2020
Vurdering
Hammerslag