2414/259
Fajance tallerken med fane i relief, mangan dekoreret med blomster. Sign. S/CB. Slesvig. 18. årh. Diam. 25 cm. Derudover en tedåse, rektangulær form med skrå skuldre H. 13 cm. (2)
Tallerken med glasurafslag langs kanter. Tedåse med afslag samt afslået hals.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. april 2024
Vurdering
Hammerslag