2109/150
“Exelsior - Fahrräder und motorfahrräder”. Litografisk vitnageplakat i farver, monteret på støttelærred. Trykt af Wessel & Naumann A.-G, Leipzig. Bladstørrelse 84×58,5. Uindrammet.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Opklæbet på støttelærred. Enkelte mindre pletter nederest på blad. Er rullet.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021
Vurdering
Hammerslag