2439/23
Engelsk partner's desk af mahogni, plade med grønt gyldentrykt læder, sarg med tre skuffer i hver lang side, firsidede ben med spolehjul af messing. 19. årh.s midte. H. 75. L. 142. B. 82.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Nøgle medfølger. Falmet.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. september 2024
Vurdering
Hammerslag