2138/1150
Jörg Heinz
To perlelåse af 14 kt. hvidguld delvist prydet talrige ferskvandskulturperler, tre brillantslebne diamanter og talrige enkeltslebne diamanter samt udskåret hæmatit. L. uden lås 41,5, 48 og 20 cm. (5)
Samlet nypris anno 1987 35.600,-
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker og Fashion, 22. september 2021
Vurdering
Hammerslag