1507/1592
Slæde med hunde og fanger af udskåret narhvaltand samt to armbånd af hvalros. Grønland, 20. årh. H. 2,5–5 cm. (14)
Revner. Defekter. Fanger med arm brækket af. Fremstår med alders- og brugsslitage. Hunde med afbræk.
Varia, 12. februar 2015
Vurdering
Hammerslag
34 bud