2420/246
Ubekendt kunstner, 19. årh.
“LA Source”. Skulptur af patineret bronze i form af halvnøgen kvinde i lette gevandter. Sign. Marcal 1874. H. 51.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder overflade ridser. Løs base.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. maj 2024
Vurdering
Hammerslag