1735/​1567

Rundt kinesisk røgelseskar af bronze på lav indtrukken fodrand, med to hanke. Xuande mærket, men 18. årh. Vægt 885 gr. Diam. 14 cm.

Brugsslitage. Nypoleret

Varia, 31. august 2017

Vur­dering

10.000 DKK

Hammerslag