1735/1567
Rundt kinesisk røgelseskar af bronze på lav indtrukken fodrand, med to hanke. Xuande mærket, men 18. årh. Vægt 885 gr. Diam. 14 cm.
Brugsslitage. Nypoleret
Varia, 31. august 2017
Vurdering
Hammerslag