2040/37
August Fischer (f. København 1854, d. sst. 1921)
En ung kvinde på en balkon med udsigt mod en kyst. Sign. Aug. Fischer. Olie på lærred. 97×54.
Lærredet er dubleret og vokset. Mindre krakeleringer samt mindre afskalninger i øvre højre hjørne. Mindre retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 28. september 2020
Vurdering
Hammerslag