2447/​196

Nederlandsk maler, 19. årh.

Portræt af en pige med blondekjole og stor hat. Utydelig signatur. Olie på lærred. 57×46.

Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 2223, 2022 nr. 136.

Krakeleringer. Retoucheringer.

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

3.200 DKK

13 bud

1014899 (Autobud) 3.200 DKK
990130 3.000 DKK
1014899 (Autobud) 2.700 DKK
990130 2.600 DKK
1014899 (Autobud) 2.200 DKK
990130 2.100 DKK
1014899 (Autobud) 1.800 DKK
1168269 1.750 DKK
1014899 (Autobud) 1.700 DKK
1168269 1.650 DKK
1014899 (Autobud) 1.600 DKK
1168269 1.550 DKK
1014899 1.500 DKK