Dansk design
Et par væglamper af Rio-palisander med cylinderformede skærme af glas og beslag af messing. Udført og mærket hos Lyfa. H. 27. (2)
CITES-certifikat gyldigt indenfor EU medfølger.
Almindelig brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Den ene væglampe monteret med skrue på forsiden. Enkelte minimale afslag på glas. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 31. marts 2015