2104/11
"Atmos”. Bordur i kasse af forgyldt messing og glas med synligt urværk, timekrans med romertal. Nummereret 637860. 20. årh.s midte. H. 22,5. L. 20. B. 15,5.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Base med plakette med inskription: A.I.S.A.M. Alf Torp-Pedersen, president 1982–1988.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. januar 2021
Vurdering
Hammerslag