2443/35
Dansk rokoko kommode af delvist forgyldt egetræ, svungen ligeknækket sider og front med fire skuffer, cabriole ben. 18. årh.s midte. H. 100. B. 64. D. 41.
Almindelige brugs- og alderstegn. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 21. oktober 2024
Vurdering
Hammerslag