Ebba Carstensen (f. Västra Kvärnstorp, Skåne 1885, d. København 1967)
“Høstlandskab”, 1952. Sign. dateret med titel på bagsiden. Olie på lærred. 85×95.
Enkelte mindre krakeleringer. Lærred buler let. Ellers original stand.