1732/1
Michael Ancher (f. Bornholm 1849, d. Skagen 1927)
Strikkende fiskerkone på Skagen Strand. Sign. M. A. 99. Olie på lærred. 38×48.
Flere små afskalninger og retoucheringer.
Ældre malerier og møbler, 7. august 2017
Vurdering
Hammerslag