903/37
François Verheyden (f. Louvain 1806, d. Bruxelles 1890)
Hos vildthandleren på byens torv. Sign. FVerheyden f. Olie på træ. 48 × 36.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 841, 2013 nr. 98 afb. 95.
Malerier og tegninger, 21. september 2021
Vurdering
Hammerslag