2049/168
Thailandsk stående Buddha af lakforgyldt træ dekoreret med flusser. 20. årh. H. 102/117 cm.
Afslag på bl.a hoved, revner i træet. Hånd monteret med søm. Fremstår med enkelte afslag og revner.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. november 2020
Vurdering
Hammerslag