2417/​626

Henry Kjærnulf (f. Ubberud 1911, d. 1975)

Cirkulært spisebord af teak med udtræk og fire tillægsplader. Udført hos Sorø Møbelfabrik. H. 73. Diam./L. 125/327. (5)

Brugsslitage. Ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 23. april 2024

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

3.600 DKK

3.600 DKK
3.400 DKK
3.200 DKK
3.000 DKK