2436/786
“Superellipse”. Spisebord med klemben af stål. Top af palisander. Udført og mærket hos Karl Mathsson, Värnamo, 1961. H. 63. L. 175. B. 125.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 3. september 2024
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
1 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|