2108/850
Dansk møbeldesign
Dækketøjskab af teak med “sko” af messing. Front med fire skuffer samt to låger, bag hvilke hylder og udtræksbakker. H. 150. B. 112 cm. D. 44 cm.
Nøgle medfølger.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Skuffer med mindre finérafslag/revner. En skuffe med løs finér i side. Sko med patinering.
Moderne kunst og design, 23. februar 2021
Vurdering
Hammerslag
17 bud