2048/158
Fire hovedvandsæg, to med uidentificerede stmpler, et vaseformet ej stemplet samt et af Fritz Sophus Albertus (1877-ca. 1955) samt sukkertang af sølv, mester Michael Green, borgerskab København 1773. 18.-20. årh. (5)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020
Vurdering
Hammerslag
16 bud