1318/135
Dansk empire klapbord af mahogni, indlagt med ornamentik af lyst træ, sarg med skuffe. 19. årh.s begyndelse. H. 76. L. 136. B. 79.
Brugsslitage. Ridser og mærker.
Ældre malerier og møbler, 29. april 2013
Vurdering
Hammerslag
31 bud