1947/​510

Harbo Sølvsten (d. 1980)

“Tivoli-DF 22”. Sofa/daybed med stel af massiv teak. Betrukket med blå uld. Udført hos Komfort/Dansk Form. H. 70. L. 190. D./B. 88./112.

Almindelig brugsslitage, herunder ridser og mærker. Betræk med let smuds.

Moderne kunst og design, 19. november 2019

Vur­dering

10.000–12.000 DKK

Hammerslag

7.000 DKK

7.000 DKK