1947/510
Harbo Sølvsten (d. 1980)
“Tivoli-DF 22”. Sofa/daybed med stel af massiv teak. Betrukket med blå uld. Udført hos Komfort/Dansk Form. H. 70. L. 190. D./B. 88./112.
Almindelig brugsslitage, herunder ridser og mærker. Betræk med let smuds.
Moderne kunst og design, 19. november 2019
Vurdering
Hammerslag